Vandaag, 18 december, verscheen de kerstuitgave van
De Binnenvaartkrant met daarin een mooi artikel over MAN Rollo!
Tekst door Johan de Witte
Vanaf januari 2019 wordt ‘Stage V’ voor nieuwe motoren onder de 300 kW van kracht, in januari 2020 is het voor meer dan 300 kW ook zover. Voor motoren, in werking, besteld of gekocht vóór de gestelde einddatum is ‘Stage V’ nog niet vereist. CCNR II tot 300 kW motoren moeten 1 juli 2020 zijn ingebouwd, hogere vermogens juli 2021. Het betekent dat 2020 een goed jaar is om het type voortstuwing in combinatie met milieu en portemonnee, toekomst-proof te managen.
De MAN Rollo motor is duurzaam en een ‘schoonheid’ in emissie! Hij draait op 100 jaar kennis, kwaliteit en betrouwbaarheid! Het is een common-rail motor met elektronische-inspuiting c.q. brandstofefficiënt is. Hij is compact en licht, lage onderhoudskosten, zuinig, stil en last but not least: aantrekkelijk geprijsd! Wanneer er niettemin iets aan de hand is, monteurs zijn professionals op de MAN productievloer in Neurenberg getraind. De MAN Rollo vestiging Zoetermeer, heeft naast nieuwe motoren elk onderdeel ervan in huis. Het internationale servicenetwerk van MAN Rollo bestaat uit lokale partners.
Praktijk
De Groot Diesel Marine Services BV in Dordrecht is zo’n partner. Sales manager Bert Ridders van de Groot en accountmanager marine van MAN Rollo, Patrick Franke benadrukken dat in een interview. “Nieuwbouw en hermotorisering vinden we bij de Groot de gewoonste zaak van de wereld. In de dertig jaar van ons bestaan zijn er al heel wat schepen met een nieuwe, gereviseerde of gerepareerde motor de Merwede haven uitgevaren. Daarnaast denken we in service Europawijd.
Met betrekking tot de MAN motoren, hebben we recentelijk een type D2862 LE444 kW 735 (1000 pk) in het mvs Tycho geïnstalleerd. Van dit type zijn er de laatste maanden 5 stuks aan verschillende eigenaars verkocht. De MAN Rollo motor wordt geleverd in een vermogensrange tussen 270 kW en 735 kW.”
Waarom een MAN motor Patrick Franke?
”Het is een voordelige en slimme manier om te anticiperen op de aankomende emissie-eisen. De Groot biedt service, wij als MAN Rollo ondersteunen. MAN is een sterk merk, perfecte motor voor de binnenvaart, met een maximaal koppel in een breed toerengebied en onderhoudsinterval van 600 uur. Voordelig in onderhoud en zeer betrouwbaar!”
Mvs Tycho
Een telefoontje met Marinus de Heer aan het roer van het 1293 ton grote mvs Tycho leert dat hij met 1000 pk MAN loopt als een haas, hoewel een tandje terug verstandig is voor het saldo in de tank.
Al meer met een MAN motor gevaren?
“Nee, dat niet.
Maar het merk is er al langer dan ik en heeft een degelijk reputatie. Je maakt een analyse van brandstof verbruik kg/uur, kijkt naar het in kosten relatief lage filterpakket van Hengst en Parker Racor, inbouwmaten, gewicht, aanschaf- inbouwkosten en prestatie. En dat beviel mij. Tijdens de overweging begreep ik ook dat MAN Rollo verder gaat dan alleen het leveren van een motor.
Daarnaast wordt de motor in Neurenberg gemaakt en Zoetermeer heeft eventueel de onderdelen op de plank liggen. Met De Groot Diesel Marine Services in Dordrecht als MAN Rollo installateur en serviceverlener, heb je wat je noemt alles bij de hand.”
MAN Rollo BV
Koraalrood 17
2718 SB Zoetermeer
PO box 595
2700 AN Zoetermeer
The Netherlands
T: +31 (0)79 3683683
United Kingdom
Trans Tech House
Gelders Hall Road
Shepshed
Loughborough
Leicestershire
LE129NH
United Kingdom
